fbpx

45 GÜNDE TYT-AYT’Yİ BİTİRİYORUZ

Bu program, Nisan 2021’den itibaren hem TYT hem de AYT tekrarlarına başlayarak sizleri hedefinize ulaştırmak amacıyla hazırlanmış bir programdır.

 

BİRE BİR KOÇLUK ve REHBERLİK SİSTEMİ

Her öğrenci parmak izi gibi benzersizdir. Rehberlik servisimiz ve alanında uzman öğretmen kadromuz bu bilinçle sizlere yaklaşır. Kurumumuzda her öğrencinin kendisini takip eden bir Eğitim Koçu vardır. Her öğrencinin kendine özel çalışma programı öğrenciyle beraber oluşturulur. Çalışma programı öğrenciye dikte edilmez. Çalışma programı günlük olarak takip edilir ve sisteme işlenir. Ödev kontrolleri yine günlük olarak sisteme geçer. Bu sayede hem öğrencimiz hem de velimiz 7/24 sistemden durumunu gözlemleyebilir. Eksik konusu kalmışsa Bire Bir Özel Derse yönlendirilir. Konu kaybınız olmadan hem TYT hem de AYT ye hazırlanırsınız.

 

20 SAAT BİRE BİR ÖZEL DERS

Her öğrencimizin 20 saat bire bir özel ders hakkı vardır. Bu hakkını hem 1. dönem hem de 2. dönem kullanabilir. Bu sayede konu eksiği kalmadan sınava hazırlanır.

 

DERS SAATLERİ

Temmuz dönemi hızlandırılmış TYT-AYT kursunda haftalık 25 saat ders işlenir.

 

SAYISAL SINIF                                                                                                                            

TYT MATEMATİK 7
TYT FİZİK 4
TYT KİMYA 4
TYT BİYOLOJİ 4
TYT TÜRKÇE 2
 TOPLAM 25

 

TÜRKÇE – MATEMATİK SINIF

TYT MATEMATİK 7
TYT TÜRKÇE 7
TYT COĞRAFYA 5
TYT TARİH 4
TYT FELSEFE 2
TOPLAM 25

 

Programın devamında hafta da 16 saat eğitim alarak AYT’ye hazırlanmaya başlarlar.

 

HIZLI OKUMA KURSU

Günümüzde LGS sınavlarında soru boyutları çok uzamıştır. Önceleri Türkçe sorularına ait olan bu özellik artık Matematik ve Fen dahil her dersin kapsamaya başlamıştır. Uzun soruları gören öğrencilerimiz sorulardan korkmakta çözmekte zorlanmaktadır. Gen Vip Kurs Merkezi öğrencileri böyle bir korku yaşamazlar. Çünkü onlar en başta ‘anlayarak hızlı okuma’ kursu görürler. Bu kursu alan öğrencilerimizin okuma hızı dakikada 140 kelimeden 200-250 kelime arasına çıkar. Tekrar tekrar paragrafa dönmek zorunda kalmaz. Sınavda yarıştıkları arkadaşlarının bir adım önüne çıkarlar.

 

KAFES PROGRAMLARI

Sınava hazırlanmayı zevkli hale getiren, öğrenciyi motive eden etkinliklerden biri de soru çözümlerinin yapıldığı ‘Kafes’ programlarıdır. Bu programlar periyodik olarak yapıldığı gibi öğrencilerimizin motivasyonlarının düştüğü zamanlarda ekstra olarak yapılmaktadır.

Bizler Gen Vip Kurs Merkezi olarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdik. Akşam 08:00 sabah 08:00 ‘Büyük Kafes’ uygulamasını kurs merkezimizde gerçekleştirdik. Küçük Kafes Programlarımızda 23:00’e kadar soru çözmenin zevkine varıyoruz.

 

DENEYİMLİ ÖĞRETMEN KADROSU

Gen Vip Kurs Merkezi, deneyimli bir öğretmen kadrosu ile çalışır. Alanında kendini yetiştirmiş hem özel okul hem de dershane tecrübesi olan öğretmenler görev alır. 2019-2020 öğretim yılında görev alan öğretmenlerimizin en genci 8 yıllık tecrübeye sahiptir.

 

DENEME SINAVLARI

TYT DENEMELERİ

Bir öğrenci 10 adeti Temmuz döneminde olmak üzere yıl boyunca seçkin yayınevlerinin hazırladığı 40 TYT Denemesine girer. Türkiye Geneli Denemeler ile kendi durumunu kıyas etmesi sağlanır. Her 5 denemeden sonra öğrenci Eğitim Koçuyla detaylı analiz yapar. Eksiklikleri varsa bire bir derse yönlendirilir.

 

AYT DENEMELERİ

Yıl boyunca bir öğrenci 25 AYT Denemesine tabii tutulur. Türkiye Geneli Denemeler ile kendi durumunu kıyas etmesi sağlanır. Yine her 5 denemeden sonra Eğitim Koçuyla detaylı analizini yapar. Varsa eksik konusu birebir dersle kapatmaya çalışır.

 

MİNİ DENEMELER

Her dersin konu bitiminde konunun tamamını kapsayan mini denemeler yapılır. (Mini Matematik Denemesi, Mini Fen Bilimleri Denemesi)

 

KİŞİYE ÖZEL YAYINLAR

Gen Kurs Merkezi’nde, her öğrenciye aynı yayın verilmez. Öğrencinin akademik seviyesine uygun Kişiye Özel Yayın verilir. Hangi öğrencinin hangi yayını kullanacağına da ders öğretmeni karar verir.

 

E-GEN TAKİP SİSTEMİ

Öğrencilerimiz, ülkemizin seçkin eğitim kurumlarının kullandığı Öğrenci Takip Sistemi’ni kullanır. Hem öğrencimiz hem de velimiz ister cep telefonundan ister bilgisayardan öğrencinin 7/24 genel durumunu takip edip öğretmenlerimize ulaşabilir; akademik durumunu, bire bir derslerini, ödevlerini takip edebilir.