fbpx

45 GÜNDE LGS’Yİ BİTİRİYORUZ

HIZLANDIRILMIŞ LGS KURSU

Hızlandırılmış LGS Kursu’nda öğrencilerin 2019-2020 öğretim yılında görmediği 7. Sınıf konuları ele alınır. Daha sonra 8. Sınıf LGS konuları işlenmeye başlanır. Programın devamında LGS konuları bitirilerek hedeflenen liseye adım atılır. Amacımız; öğrencilerimizin 7.sınıfında görmediği konuları rahat bir şekilde işlemek ve 8. sınıfla bağlantılı konuların daha rahat anlaşılmasını sağlamaktır. Programımız, Nisan 2021’den itibaren LGS tekrarlarına başlayarak yıl sonuna kadar konuları en az iki kez tekrar etmeyi hedefleyen bir programdır.

 

BİRE BİR KOÇLUK ve REHBERLİK SİSTEMİ

Her öğrenci parmak izi gibi benzersizdir. Rehberlik servisimiz ve alanında uzman öğretmen kadromuz bu bilinçle sizlere yaklaşır. Kurumumuzda her öğrencinin kendisini takip eden bir Eğitim Koçu vardır. Her öğrencinin kendine özel çalışma programı öğrenciyle beraber oluşturulur. Çalışma programı öğrenciye dikte edilmez. Çalışma programı günlük olarak takip edilir ve sisteme işlenir. Ödev kontrolleri yine günlük olarak sisteme geçer. Bu sayede hem öğrencimiz hem de velimiz 7/24 sistemden durumunu gözlemleyebilir. Eksik konusu kalmışsa Bire Bir Özel Derse yönlendirilir. Konu kaybınız olmadan hem TYT hem de AYT ye hazırlanırsınız.

 

20 SAAT BİRE BİR ÖZEL DERS

Her öğrencimizin 20 saat bire bir özel ders hakkı vardır. Bu hakkını hem 1. dönem hem de 2. dönem kullanabilir. Bu sayede konu eksiği kalmadan sınava hazırlanır.

 

DERS SAATLERİ

Temmuz dönemi hızlandırılmış LGS kursunda haftalık 25 saat ders işlenir.

 

LGS MATEMATİK 4
LGS FEN BİLGİSİ 4
LGS TÜRKÇE 4
LGS İNKILAP TARİHİ 2
LGS İNGİLİZCE 2
 TOPLAM 16

 

 

Programın devamında hafta da 13 saat eğitim alarak LGS ye hazırlanmaya devam ederler.

 

DENEYİMLİ ÖĞRETMEN KADROSU

Gen Vip Kurs Merkezi, deneyimli bir öğretmen kadrosu ile çalışır. Alanında kendini yetiştirmiş hem özel okul hem de dershane tecrübesi olan öğretmenler görev alır. 2019-2020 öğretim yılında görev alan öğretmenlerimizin en genci 8 yıllık tecrübeye sahiptir.

 

HIZLI OKUMA KURSU

Günümüzde LGS sınavlarında soru boyutları çok uzamıştır. Önceleri Türkçe sorularına ait olan bu özellik artık Matematik ve Fen dahil her dersin kapsamaya başlamıştır. Uzun soruları gören öğrencilerimiz sorulardan korkmakta çözmekte zorlanmaktadır. Gen Vip Kurs Merkezi öğrencileri böyle bir korku yaşamazlar. Çünkü onlar en başta ‘anlayarak hızlı okuma’ kursu görürler. Bu kursu alan öğrencilerimizin okuma hızı dakikada 140 kelimeden 200-250 kelime arasına çıkar. Tekrar tekrar paragrafa dönmek zorunda kalmaz. Sınavda yarıştıkları arkadaşlarının bir adım önüne çıkarlar.

 

ETÜT PROGRAMLARI

Sınava hazırlanmayı zevkli hale getiren, öğrenciyi motive eden etkinliklerden biri de soru çözümlerinin yapıldığı veya konu tekrarlarının yapıldığı etüt programlarıdır.  Bu programlar hafta içi öğrencilerin okul derslerinin bittiği saatlerde başlar.

 

DENEME SINAVLARI

LGS DENEMELERİ

Bir öğrenci 10’u Temmuz döneminde olmak üzere yıl boyunca seçkin yayınevlerinin hazırladığı 40 LGS Denemesine girer. Öğrencilerin, Türkiye Geneli Denemeler ile kendi durumunu kıyas etmesi sağlanır. Her 5 denemeden sonra öğrenci Eğitim Koçuyla detaylı analiz yapar. Eksiklikleri varsa bire bir derse yönlendirilir.

 

MİNİ DENEMELER

Her dersin konu bitiminde konunun tamamını kapsayan mini denemeler yapılır. (Mini Matematik Denemesi, Mini Fen Bilimleri Denemesi)

 

KİŞİYE ÖZEL YAYINLAR

Gen Kurs Merkezi’nde, her öğrenciye aynı yayın verilmez. Öğrencinin akademik seviyesine uygun Kişiye Özel Yayın verilir. Hangi öğrencinin hangi yayını kullanacağına da ders öğretmeni karar verir.

 

E-GEN TAKİP SİSTEMİ

Öğrencilerimiz, ülkemizin seçkin eğitim kurumlarının kullandığı Öğrenci Takip Sistemi’ni kullanır. Hem öğrencimiz hem de velimiz ister cep telefonundan ister bilgisayardan öğrencinin 7/24 genel durumunu takip edip öğretmenlerimize ulaşabilir; akademik durumunu, bire bir derslerini, ödevlerini takip edebilir.